Xalqaro munosabatlar va ijtimoiy siyosiy fakultetning Axborot xizmati va jamoatchilik bilan aloqalar yo‘nalishi bo‘yicha bitiruvchi 4-bosqich talabalari ilk ilmiy ishlarini muvaffaqiyatli himoya qilishdi.
Ushbu himoya talabalarning nazariy bilimlari va amaliy ko‘nikmalarini sinovdan o‘tkazish uchun ajoyib imkoniyat yaratadi.
Himoya jarayoni davomida talabalarning ilmiy-tadqiqot ishlari ekspert komissiyasi tomonidan yuqori baholandi. Bu ishlar jamiyat bilan axborot almashinuvi va jamoatchilik bilan aloqalarni o‘rganish, hamda zamonaviy kommunikatsiya vositalari orqali axborotni tarqatish masalalarini qamrab oladi. Talabalar o‘z tadqiqotlarida yangi g‘oyalar va yondashuvlarni taqdim etib, jamoatchilik bilan samarali aloqalar o‘rnatishning innovatsion usullarini ko‘rsatib berishdi.

Защита научных работы студентов бакалавриата
Студенты 4 курса факультета международных отношений и социально-политических наук, заканчивающие специальность «Информационная служба и связи с общественностью», успешно защитили свою первую научную работу.
Данная защита даёт отличную возможность продемонстрировать уровень теоретических знаний и практических умений студентов.
В процессе защиты дипломного проекта студенты заслужили высокую похвалу от экспертной комиссии. Их работы затрагивали такие аспекты, как обмен информацией с обществом, изучение связей с общественностью и распространение данных с помощью современных средств коммуникации. Студенты предложили новаторские идеи и подходы в своих исследованиях, а также продемонстрировали инновационные способы налаживания эффективных связей с общественностью.