Jurnalistlik Universiteti media-marketing va media-menejment bo'yicha fakultetlarga ega bo'ladi
Jurnalistlik Universiteti media-dizayn, media marketingi va media-menejmenti uchun bo'limlar tashkil etadi. Bu Prezidentimizning Jurnalistika va ommaviy axborot vositalari universitetini shakllantirish haqidagi farmoni bilan belgilanadi.
Birinchi talabalar universitet tomonidan 2018 yilda qabul qilinadi. Bakalavriatda 100 ta, magistraturada esa 30 ta bo'lishi rejalashtirilgan.
Litsenziya dasturida to'rt yo'nalish bo'ladi: jurnalistika (bosma matbuot, televidenie va radio jurnalistika, onlayn jurnalistika va sport jurnalistikasi), matbuot xizmati va PR, media dizayn, media marketing va reklama.
100 o'rindan 31 tasi grant asosida, 69 tasi to'lov-shartnoma asosida amalga oshiriladi.
Magistraturada etti yo'nalish: jurnalistika (matbaa, siyosiy va huquqiy jurnalistika, jurnalistika), jurnalistika, xalqaro jurnalistika, noshirlik va tahrirlash, axborot texnologiyalari, televidenie va radio, media boshqarish kabi ilg'or kurslar bo'ladi.

В университете журналистики будут факультеты медиамаркетинга и медиаменеджмента
В университете журналистики будут факультеты медиадизайна, медиамаркетинга и медиаменеджмента. Это предусмотрено постановлениемпрезидента об образовании университета журналистики и массовых коммуникаций.
Первых студентов вуз примет уже в 2018 году. Планируется, что будет 100 мест в бакалавриате и 30 в магистратуре.
В бакалавриате будет четыре направления: журналистика (печатная пресса, телерадио-журналистика, интернет-журналистика и спортивная журналистика), пресс-служба и PR, медиадизайн, медиамаркетинг и реклама.
Из 100 мест 31 предусмотрено выделить на основе гранта, 69 — на платно-контрактной основе.
В магистратуре будет семь направлений: журналистика (печатная пресса, политико-правовая журналистика, интернет-журналистика), высшие курсы журналистики, международная журналистика, издательское дело и редактура, технологии информационной службы, телевидение и радио, медиаменеджмент.