Korrupsiya taraqqiyot kushandasi!
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 27-noyabrdagi PF-200-son Farmoni bilan tasdiqlangan Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha 2023-2024 yillarga mo‘ljallangan davlat dasturining 25-bandida “Yoshlarda Korrupsiyaga nisbatan toqatsiz munosabatni shakllantirish” vazifasi belgilangan.
Mazkur band ijrosini ta’minlash maqsadida bugun O'zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunkatsiylar universitetida oliy taʼlim tizimida korrupsiyaga qarshi kurashish boʻyicha tadbir boʻlib oʻtdi.
Mehmonlar tomonidan korrupsiyaning oldini olishga doir chora-tadbirlar, korrupsiyaga oid huquqbuzarliklarni aniqlash, ularga chek qoʼyish, javobgarlikning muqarrarligi kabi jihatlar toʼgʼrisida ham yigʼilish ishtirokchilariga batafsil tushuntirib oʼtildi. Tugʼilishi mumkin boʼlgan savollar bilan universitetning korrupsiyaga qarshi kurash "Komplayens nazorat" boʼlimiga shaxsan yoki anonim murojaat etishlari mumkinligi uqtirildi.

Corruption - main barrier for development!
Paragraph 25 of the 2023-2024 State Program on Combating Corruption, approved by the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan No. PF-200 dated November 27, 2023, defines the task of "Forming an intolerant attitude towards corruption among young people."
To ensure the implementation of this clause, an event on combating corruption in the higher education system was held today at the University of Journalism and Mass Communications of Uzbekistan.
The guests explained in detail to the participants of the meeting about measures to prevent corruption, detection of corruption-related offences, putting an end to them, and inevitability of responsibility. With possible questions, they can contact the anti-corruption "Compliance Control" department of the university in person or anonymously.