Korrupsiya taraqqiyot kushandasi!
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 27-noyabrdagi PF-200-son Farmoni bilan tasdiqlangan Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha 2023-2024 yillarga mo‘ljallangan davlat dasturining 25-bandida “Yoshlarda Korrupsiyaga nisbatan toqatsiz munosabatni shakllantirish” vazifasi belgilangan.
Mazkur band ijrosini ta’minlash maqsadida bugun O'zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunkatsiylar universitetida oliy taʼlim tizimida korrupsiyaga qarshi kurashish boʻyicha tadbir boʻlib oʻtdi.
Mehmonlar tomonidan korrupsiyaning oldini olishga doir chora-tadbirlar, korrupsiyaga oid huquqbuzarliklarni aniqlash, ularga chek qoʼyish, javobgarlikning muqarrarligi kabi jihatlar toʼgʼrisida ham yigʼilish ishtirokchilariga batafsil tushuntirib oʼtildi. Tugʼilishi mumkin boʼlgan savollar bilan universitetning korrupsiyaga qarshi kurash "Komplayens nazorat" boʼlimiga shaxsan yoki anonim murojaat etishlari mumkinligi uqtirildi.

Клуб истребления коррупции!
В пункте 25 Государственной программы по борьбе с коррупцией на 2023-2024 года, утвержденной Указом Президента Республики Узбекистан от 27 ноября 2023 года №ПФ-200, определена задача «Формирование нетерпимого отношения к коррупции среди молодежи.»
В целях обеспечения реализации данного пункта сегодня в Университете журналистики и массовых коммуникаций Узбекистана состоялось мероприятие по противодействию коррупции в системе высшего образования.
Гости подробно разъяснили участникам встречи меры по предотвращению коррупции, выявлению коррупционных правонарушений, пресечению их, неотвратимости ответственности. С возможными вопросами они могут обратиться в антикоррупционный отдел «Комплаенс-контроля» университета лично или анонимно.