O‘zJOKU hamda Belgiya ta’lim kengashi o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi
O‘zbekistonning Belgiya qirolligidagi elchixonasida bo‘lib o‘tgan tadbirda O‘zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universiteti hamda Belgiya ta’lim kengashi o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.
Unga ko‘ra Yevropa ittifoqiga a’zo universitetlar bilan hamkorlikni o‘rnatish jarayonida O‘zJOKU hamda Belgiya ta’lim kengashi o‘zaro manfaatdor aloqalarni amalga oshirib, O‘zbekistonda ta’lim sohasida xalqaro ilmiy loyihalarni oshirish, ta’limda yangicha yondashuvlarni joriy qilish, ilmning tijoratlashtish borasida faoliyatlarini birgalikda yo‘lga qo‘yishadi.
Besh kun davomida Belgiya ta’lim kengashi tomonidan O‘zbekistondan tashrif buyurgan oliy ta’lim muassalaridan vakillarni QS reytinggida pozitsiyasini oshirish, universitetni yangi formatda faolliyatini yo‘lga qo‘yish, qo‘shimcha xizmatlarni rivojlantirish maqadida seminar-treninglar va Belgiya universitetlarining tajribasi o‘rganildi

Подписан меморандум о сотрудничестве между УЖMКУз и Бельгийского образовательного совета
На мероприятии, состоявшемся в Посольстве Узбекистана в Королевстве Бельгия, был подписан меморандум о сотрудничестве между Университетом журналистики и массовых коммуникаций Узбекистана и Бельгийского образовательного совета.
Согласно меморандуму, в процессе налаживания сотрудничества с вузами-членами Евросоюза УЖМКУз и Бельгийский образовательный совет будут поддерживать взаимовыгодные отношения, увеличивать число международных научных проектов в сфере образования в Узбекистане, внедрять новые подходы к образованию.
В течение пяти дней представители высших учебных заведений из Узбекистана участвовали в семинарах-тренингах по ознакомлению с опытом бельгийских вузов с целью повышения позиций вуза в рейтинге QS, развития университетов в новом формате.