Shu Chen O‘zJOKU faxriy professori
Bugun Universitet Kengashining tegishli qarori bilan “The Asia Group” xalqaro konsalting kompaniyasi boshqaruvchi direktori hamda “Faro Foundation” NNT katta maslahatchisi Shu Chenga O‘zJOKU «Faxriy professori» faxriy unvoni berildi.
Faxriy unvonni O‘zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universiteti rektori, professor Sherzodxon Qudratxo‘ja topshirdi.
Tadbirda Milliy mass-mediani qo‘llab-quvvatlash va rivojlantirish jamoat fondi Vasiylik kengashi raisi Akramjon Fozilov, Mo‘g‘uliston Respublikadan, universitet professor-o‘qituvchilari, xodimlari va talabalar ishtirok etishdi.
Bir necha yillar oldin Shu Chen “Meta/Facebook” kompaniyasining Xitoy, Mo‘g‘uliston va Markaziy Osiyo bo‘yicha boshqaruvchi direktori sifatida faoliyat yuritgan.

Шу Чен – почетный профессор УЖМКУз
Сегодня Совет университета принял решение о присвоении почётного звания «Почётный профессор» УЖМКУз Шу Ченю — управляющему директору международной консалтинговой компании «The Asia Group» и старшему консультанту НПО «Faro Foundation».
Почетное звание было присвоено ректором Университета журналистики и массовых коммуникаций Узбекистана, профессором Шерзодханом Кудратходжа.
На церемонии вручения присутствовали председатель Попечительского совета Общественного фонда поддержки и развития национальных средств массовой информации Акрамжон Фозилов, сотрудники представляющие Общественный фонд СМИ из Монголии, а также профессора, преподаватели и студенты университета.
Несколько лет назад Шу Чен занимал должность управляющего директора Meta/Facebook в Китае, Монголии и Центральной Азии.