Xorijiy tillarni o‘qitishda zamonaviy texnologiyalarning muammolari va istiqbollari xalqaro-ilmiy amaliy konferensiya
Bugun O‘zbekiston jurnalistika va ommaviy kommunikatsiyalar universitetida Xorijiy tillar kafedrasi hamda Konfusiy nomidagi o‘zbek-xitoy instituti bilan hamkorlikda “Problems and perspectives of modern technology in teaching foreign languages (Xorijiy tillarni o‘qitishda zamonaviy texnologiyalarning muammolari va istiqbollari)” mavzusida xalqaro-ilmiy amaliy konferensiya o‘tkazildi.
Bugungi konferensiyaning asosiy maqsadi oliy o‘quv yurtlarida chet tillarini o‘qitishning innovatsion usullari, chet tilini o‘qitishda interaktiv pedagogik texnologiyalar, an’anaviy va noan’anaviy usullar, chet tillarini o‘qitishda kommunikativ yondashuv, chet tillarini o‘qitish jarayonini optimallashtirish, Internet-resurslardan foydalanish, mustaqil ta’limni rivojlantirish va takomillashtirish yo‘llari yuzasidan taklif va tavsiyalar ishlab chiqishdan iborat.

An international-scientific practical conference discussing the problems and prospects of modern technologies in teaching foreign languages
Today, in cooperation with the Department of Foreign Languages and the Uzbek-Chinese Institute named after Confucius, the University of Journalism and Mass Communications of Uzbekistan held an international conference on the topic "Problems and perspectives of modern technology in teaching foreign languages".
The main goal of today's conference is to develop proposals and recommendations regarding the use of Internet resources, improve independent education, innovative methods of teaching foreign languages in higher educational institutions, interactive pedagogical technologies in teaching foreign languages, traditional and non-traditional methods, communicative approach in teaching foreign languages, optimization of the process of teaching foreign languages.